feşel


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Paz, 17 Kas 2019 ]
Toplam 17 ziyaret
4 benzersiz ziyaretçi

kedi » kedi kirlenince...

 

 

Feşel çok yaramaz bir kedi, evin içinde dip köşe her yeri karıştırıyor ve toz içinde kalıyor. Kuru mama dışında bir şey yerse her yerine bulaştırıyor, patilerini mamanın içine sokuyor, hele balık yediyse her yeri günlerce balık kokuyor. Feşel aynı zamanda bahçeye çıkan bir kedi. Bazen eve tamamen çamur içerisinde geliyor. Dolayısıyla sık sık kirleniyor. Ben de onu bir güzel yıkıyorum!

 

 

 

Feşel'i yıkamak çok kolay değil, sudan çok korkuyor her kedi gibi. O yüzden çok gerekli olmadığı sürece onu yıkamıyorum. Fakat Feşel'in annesi ve kardeşleri yıkanmayı çok seviyor. Sıcak suyun altında zevkten dört köşe hırıldayıp duruyorlar. Yıkandıktan sonra şampuan kokmaktan pek hoşlanmasalar da yıkanmak onlar için hiç zor değil.

 

 

 

 

 

Feşelle duşa birlikte girip duşakabini kapatıyoruz. Sonra ben onu kafasına su gelmeyecek şekilde ılık suyla tamamen ıslatıyorum. Ardından şampuanlama faslına geçiyoruz ki bu pek sevilmiyor. Şampuanın kokusu ve soğuk oluşu oğlumu delirtiyor. İyice köpürtüyorum tüylerini sonra çok beklemeden duruluyorum. Suyu kapadıktan sonra elimde fazla sularını alıp havluya sarıyorum. Biraz kucağımda havlu içerisinde tuttuktan sonra bırakıyorum kendi haline.

 

 

 

 

Kuruyana kadar silkelenip yalanıyor. Bu yaklaşık iki saat sürüyor. Ben de arada tüylerini tarayarak ve havluyla kurulamaya çalışarak yardımcı oluyorum. Kesinlikle saç kurutma makinası kullanamıyorum çünkü deli gibi korkuyor.

 

 

 

Kuruyana kadar sürekli yalandıkları için çok fazla tüy yutuyorlar. Ben de tüyleri kolay çıkarabilmeleri için bu iş için satılan kedi macunlarından yediriyorum ve yakınlarında yiyebilecekleri ot olmasına dikkat ediyorum.

 

 

 

Sonra kediş misss gibi oluyor! 2-3 gün kendi kokusundan rahatsız olsa da ben şampuan kokulu kediyle yatmaktan çok mutlu oluyorum :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Editör Bilgileri

bijou


Editöre Ulaşın

En Son Eklenenler

x-isini-pulsari
yaz-ucgeni
yerel-kabarcik
yildizlar-arasi-yolculuk
zhai-zhigang
avusturya-uzay-ajansi
birlesik-krallik-uzay-ajansi

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi