feşel


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Paz, 17 Kas 2019 ]
Toplam 8 ziyaret
4 benzersiz ziyaretçi

kedi » feşel'in seyahat rehberi

 

 

İnsanlar yerleşik hayata geçmek için evcil hayvan alırlar, bense sevgili kedim Feşel'i kafesine koyup nereye gidersem taşıyorum. Dolayısıyla canım oğlum benim yüzümden yıl içerisinde defalarca şehir içi ve şehirler arası yolculuk yapıyor. Şehir içi yolculuklar çok sorun olmuyor. Mesafeler kısa olduğu için kediş çok eziyet çekmiyor ama şehirler arası yolculuklarda kedileri yol tuttuğu için midesi çok bulanıyor ve uzun yol onun için işkenceye dönüşüyor.

 

 

 

 

Feşel yola çıkmadan önce veterinerimizin önerdiği hafif bir sakinleştirici içiyor. Tamamen uyumuyor ama sersem oluyor. Böylece hem daha az miyavlıyor hem de yolu uyuklayarak geçirdiği için midesi çok etkilenmiyor.

 

 

 

 

Başka bir şehire giderken genelde havayollarını tercih ediyoruz yol kısa sürdüğü için ama her uçak Feşel'i kabul etmiyor. Sadece Atlasjet ve Türk Hava Yolları ile uçabiliyoruz. Yalnız önceden rezervasyon yaptırmamız gerekiyor çünkü kabinde uçabilmemiz için uçakta başka kedi olmaması gerekiyor. Bir de kafes boyutunun standart ölçülerde olması gerekiyor.

 

 

 

Eğer uçağa kabul edilmediysek, bizden önce başka kedi rezervasyon yaptırdıysa ve acil gitmemiz gerekiyorsa Türk Hava Yolları'nın hayvan kargosuyla uçuyor Feşel'ciğim. Yanımda olamadığı için pek tercih etmesem de bu yolu bugüne kadar kedim hiçbir zarar görmedi.

 

 

 

Eğer acil değilse işimiz otobüsle seyahat ediyoruz. Hemen hemen bütün otobüs firmaları kedi kabul ediyor. Bagaja koyuyorlar kedinizi, molalarda da yanına gidip ilgilenmenize izin veriyorlar. Boss Turizm'in otobüslerinde ise biraz daha farklı bir yerde gidiyor Feşel. Otobüsün orta kapısına inen merdivenin arkasında havalandırmalı, aydınlatmalı, bagajdan biraz daha farklı bir bölüm var. Merdivenin basamak aralarında da tel olduğu için eğilip baktığınızda o alanı görebiliyorsunuz. Feşel orda seyahat ettiğinde ben de merdiven önündeki koltukta oluyorum böylece sık sık ona bakıyorum ve miyavladığı zaman sesini duyabiliyorum oturduğum yerden. Herkes uyuyunca da konuşuyoruz :) "N'apıyosun oğlum?" diyorum koltuğumdan, o da altımdan bana "mırrrkk!" diye ses atıyor...

 

 

 

 

 

 

 

 


Editör Bilgileri

bijou


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

ikinci-jeanpaul
freebsd
apiterapi
azdavay-bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi