feşel


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Paz, 17 Kas 2019 ]
Toplam 14 ziyaret
4 benzersiz ziyaretçi

 

 

 

Benim Feşel oğlumun en büyük eğlencesi ben uyurken yatağımın karşısındaki dolaba çıkıp ordan üstüme atlamak. Hep dalga geçerdim "Feşel'in bir gün kanatları çıkacak" diye... Gerçekten oluyormuş ama! Bazı kedilerde bir genetik bozukluk nedeniyle kanat çıkıyormuş!!!

 

 

 

 

Bir süre önce gazetelerde kanatlı kedi haberi çıktı. Çin'de yaşayan yaşlı bir kadına ait erkek kedinin, kuşlarınkine benzeyen kanatları çıkmış birden bire. Hatta tüylerle bile kaplanmış bu kanatlar. Habere göre kedinin sahibi, gazeteye yaptığı açıklamada, "İlk başlarda deride şişkinlik şeklinde belirdiler. Sonra hızla büyüdüler ve bir ay sonra iki kanat gibi oldular. Uzantıların içinde kemik de var ve şimdi o kanatlı bir meleğe benziyor" demiş.

 

 

 

 

 

 

Ben de bayıldım bu melek kediye! Araştırdım biraz neymiş, neyin nesiymiş diye... Meğer Felina Cutaneous Asthenia (FCA) diye bir hastalık varmış. Aslında derideki bağ dokunun zayıflayarak belli bölgelerde derinin sarkması olarak bilinen, tedavisi olmayan kötü bir hastalık. Fakat bazı kediler kanat çıkararak çok da etkilenmeden atlatabiliyormuş... Bugüne kadar da kayıtlara 138 tane melek kedi geçmiş...

 

 

 


Editör Bilgileri

bijou


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

ikinci-jeanpaul
freebsd
apiterapi
azdavay-bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi