feşel


Haber bülteni üyeliğiZiyaret Bilgileri

[ Paz, 17 Kas 2019 ]
Toplam 10 ziyaret
4 benzersiz ziyaretçi

kedi » feşel'in günlüğü

 

 

 

 

sevgili günlük, 12.01.2007

 

bu aralar pek bi canım sıkkın. iştahım bile kesildi, inan mama kabımda mama bırakıyorum. bir haftadır sahip atıcam seni camdan diyor. arada popoma da vurmaya başladı. hiç huyu değildi halbuki. artık sabahları onu 6'da uyandırmak için dolabının üstüne çıkıp üstüne atlamamalıymışım. artık büyümüşüm, koca adam olmuşum. sabah 6 da çok erkenmiş. çok korkuyormuş o yükseklikten ben göbeğine düşünce. "bi gün patlıycam senin yüzünden" filan diyor densiz. ayol alt tarafı 6,5 kiloyum, o da abartıyor. şişko diyor bir de bana. ama baktım geçen gün aynaya çok de fena görünmüyorum hani. popoma vurunca da yüzüne bakıp "mırrrk" deyip yaramazlığa devam etmiycekmişim, "bi kediye bile laf dinletemiyorum" diye söyleniyor sonra. çok şey istiyor vallahi. oyun oynarken kardeşimin poposunu da ısırmıycakmışım. bu aralar pek bi huysuz bu sahip. geçen gün telefonda konuşurken "alın şunu başımdan atıcam yoksa camdan" dedi. gittim baktım camdan, çok da yüksekmiş.. atmaz di mi günlük?


günlük, 13.01.2007

 

 

bugün sahip eve çok yorgun geldi, televizyon karşında kaykılınca bi kıyak yapayım dedim koynuna girdim. o da oyuncak ayı sandı beni sarıldı. normalde kaçarım hemen, hiç gelemem sıkıntıya ama çok mutsuzdu kıpırdamadım bir yere. o beni öperken ben uyumuşum. gözümü açtığımda o da uyuyordu. kıyamadım uyandırmaya, uyumuşuz iki saat. uyanınca kaçmadığımı görünce çok mutlu oldu gariban. sevap işlemiş oldum. o da bana ödül olarak köfte verdi. arada yapmak lazım böyle şirinlikler di mi günlük? midemiz kuru mamadan başka şey görsün..

 

 

 

günlükcüğüm, 11.02.2007

 

benim kardeş hasta oldu. sistit mi ne olmuş. sahip benden bekliyordu arıza çıkarmamı ama kardeş hasta olunca çok şaşırdı. garibim çişini yapmaya çalışıyor, yapamıyor, ağlıyor. doktora gidiyorlar her gün. artık tuvalete yetişemez oldu, heryere çiş yapıyor. ben de kokluyorum onun çiş yaptığı yerleri niyeyse.. pis miyim ne! bir de çişi kırmızı kırmızı hep.. neden acaba? kardeşi yalıyorum hep, seviniyor gariban. hep hasta yatıyor artık, hiç oyun oynayamıyoruz.. mırrkk diyorum ona bile cevap vermiyor. ölmez di mi günlük? çok yalnız kalırım ölürse..

 

 

 

 

sevgili günlük, 02.04.2007

 

bugün kardeş buzdolabını açmayı öğrendi. oturuyor buzdolabının başına, koca patileriyle pıt diye açıyor. ben de hemen koşa koşa gidiyorum, dolapta ne varsa aşağı indirip yiyorum. sahip çok sinirlendi, popomuza vurdu ikimizin de ama biz yine buzdolabının başındayız hep. sandalye dayadı dolaba ama bu kardeş yine akıllı çıktı, koyuyo koca poposunu sandalyeye, ön patileriyle buzdolabını itiyor, sandalye kayıyor, sonra açıyor yine dolabın kapağını.. çok çakal çıktı valla bu kardeş. azıcık saf görünüyordu ama bu hareketinden sonra çok takdir ettim.. tabi ben kaç yıldır akıl edemedim diye de azıcık bozuldum hani.. neyse, bikaç tane sosis kaldı dolapta, onları yemeye gidiyorum şimdi. mırrrk!

 

 

 

 

canım günlük, 03.04.2007

 

bugün sahip beni hiç sevmiyor... okuldan geldi o, çok yorgungu, başucundaki televizyonu izlerken uyuya kaldı. o uyurken güzel güzel, ben televizyonun üstüne çıkıp ordan kapının üstüne atlayacakken televizyon onun üstüne düştü. o da deprem oldu sandı, deli gibi bağıra bağıra uyandı. sonra saatlerce hıçkıra hıçkıra ağladı. çok korkmuş.. saatlerce sakinleşemedi.. ilk önce kızdım ona ama sonra üzüldüm galiba.. benim de uyurken kafama televizyon düşse ben de korkardım çok.. konuşmuyo benimle, yanına gidince ayağıyla itiyo.. atmaz beni di mi günlük?

 

 

 

 

günlükcüğüm, 08.04.2007

 

bu sahip haftasonları bizi yalnız bırakıp gidiyor. her döndüğünde üstünde kedi tüyleri ve çeşitli kedilerin kokuları oluyor. sanırım aldatılıyoruz. kızdık biz de çok. bu haftasonu yapabileceğimiz maksimum kakayı yaparak bir rekora imza attık. hatta o kadar çok yaptık ki tuvalet doldu, kumlar kapamaz oldu, biz de azıcık yerlere yaptık. sonra onların üstüne basıp bütün evde koşturduk. sahip evden çıkmadan önce eşek gibi yorulup temizlik yapmıştı, her yeri çamaşır sularıyla silmişti. dönünce evdeki yoğun kokuyu alınca biraz kıllandı zaten. sonra tuvalete girince delirdi. "tozuttunuz siz artık, koyucam kapının önüne! sokakta kediler aç geziyo, sizin yaptığınıza bak!" dedi. halbuki görüyorum ben, sokaktaki kedilere de mama veriyo bu densiz.. hem atarsa bizi dışarı şerefsizim kapının önünde yatar sabahlara kadar ağlarım! "sizi atıp hamster alıcam" diyo bi de.. bak!

 

 

 

 

sevgili günlük, 22.05.2007

 

sanırım artık tozuttum! bu sahip uyuyordu mışıl mışıl gece 2 mi ne.. ben de bunun baş ucundaki televizyonun üstüne çıkmışım, etrafa bakıyorum ordan. sonra nerden aklıma estiyse bi şunun kafasına atlıyım, bi yaramazlık yapıyım dedim. koca göbeğimle küçük televizyonun üstünde dönmeye çalışırken televizyon devrildi. daha önceden deneyimli olan sahip bi anda uyanıp televizyonu havada tuttu. valla benim bile böyle refleksim yok. ama yaramazlığım burda bitmedi. televizyon yamulurken, kızcağız televizyonu tutmaya çalışırken ben onu kafasına atlayıverdim. arka ayağım gözünün üstüne geldi. sonra da arka ayaklarımdan güç alıp yere atlarken sanırım o gözü çıktı sandı.. bana küfür ede ede kalktı. sonra aynaya baktı, neyse gözü duruyomuş yerinde ama biraz hırpalamışım tabi. çok sinirlendi sahip bana, ilk dayağımı yedim. sonra mır mır peşinde gezdim hep ama sanırım küstü bana. eskiden dayanamaz mıncıklardı ne zaman görse, şimdi üstümden atlayıp geçiyo.. artık uslanmam lazım sanırım günlük, bu bana yemek de vermez..

 

 

 

 

sevgili günlük, 28.05.2007

 

yaz geldi, havalar ısındı, sahip balkonu açık bırakıyor hep. biz de kaşla göz arasında odasına sızıp sessiz sessiz balkona çıkıyoruz. sonra koca göbeğimizle devrilmemeye çalışarak yan balkona geçiyoruz. hele bir de yan evin de balkon kapısı açıksa hemen sızıyoruz içeri. içerde kuş var kafeste. nasıl da güzel kokuyor! ağzımın suyu akıyor allah seni inandırsın! henüz yaklaşamadım ama, ne zaman ona doğru bir hamle yapsam bi bağrış çağrış pist mist.. koştura koştura dönüyoruz eve. sahip yine geçen gün söyleniyodu ama "baş edemiyorum sizinle artık" diye. bi de yarım kilo daha almışız 7 kilo olmuşuz sanırım. göbeğimize bakıp bakıp cık cık diyo. hele bi diyete soksun da beni baş edememek nasıl oluyomuş görsün.. mırrrkkk!

 

 

 

 

günlük, 20.06.2007

 

malum istanbul'da havalar çok sıcak, bizim hatun gece uyuyamıyor, her yeri kabarıyor, kaşınıyor. camı da açamıyordu çünkü bu uyurken camdan hemen yan evin balkonuna geçip evdeki kuşu yemeğe çalışıyoruz. odasının kapısını kapatıp camı açarsa da ciyak ciyak bağırıp kapının koluna asılıp açıp giriyordum. sonra bu çözüm buldu aklınca, gitti sineklik aldı. camın etrafına cırtlı bi bant yapıştırıp tül gerdi. sonra rahat rahat uyudu şabalak. ertesi gün öğrendi benim tülün ucundan tutup açtığımı, yan eve girip kuşun kafesini devirdiğimi. hiç başa çıkamıyor benimle artık! hahayt! camın kenarına tahta kestirip koycakmış, yine geçersem yan tarafa, okula yollıycakmış beni. sever miyim okulu sence günlük?

 

 

 

 

günlükcüğüm, 03.07.2007

 

şimdi ben kısa tüylü, gri, insanların sıçan tabir ettiği cinsten bir sokak kedisiyim. annem aslında çok güzel bir kedi. uzuuun uzuuun tüyleri var. böyle gözleri filan çekik çekik sürmeli. benimkiler boncuk gibi. biz 4 kardeş doğduk. diğer üçü çok güzeldi, analarına çekmişler, benim babam da ne tipsizmiş ki ben böyle azıcık bilem anama çekemedim. neyse, şimdi biz doğduğumuzda büssürü ziyaretçi geliyodu. herkes diğer üçünü seviyodu, beni kimse sevmiyodu. bu sahip acıdı bana da kardeşlerden birini alırken beni de alıverdi. bu kardeş de anamdan bile güzel allah seni inandırsın. böyle sincap gibi kuyruğu var, tüyler bir karış anasını satıyım. nazlı nazlı yürüyo kuyruğu kıvıra kıvıra. yine her gören ona "ay ne güzel" diyor. bana bir halt diyen yok. inanmıyorlar bile kardeş olduğumuza. bir sahip seviyor beni, çirkin ama akıllı oğlum diyor. ben de ara ara kardeşin sincap kuyruğunu yolluyorum zaten.

neyse ben sadete geleyim, bugün bu kardeş cır cır olmuş. nasıl becerdiyse poposundaki tüyler hep kaka olmuş. evin her köşesine de oturmuş mu o pis poposuyla! sahip bunu kucağına aldı, sevdi biraz, sonra yere bir bıraktı üstü başı leş gibi! sonra gitti baktı kedi kumunun heryeri pis! evin her köşesi batmış! bağırta bağırta yıkadı bunu gecenin bi saati, evi temizledi. sonra geldi beni öptü! "afferin benim güzel oğluma!" dedi. ben de kardeşin yanına gidip gidip mırkladım "bu hatun senin tüyleri kazıtsın da gör kim sıçanmış!" dedim.. hahayt!

 

 

 

 

sevgili günlük, 20.07.2007

 

bu sahip kendini ne sanıyo anlamadım. bir mama veriyor, azıcık da seviyor diye kendini harbi harbi sahip sanmaya başladı. yaptıkları artık terbiyesizlik boyutunda. biz ne güzel kardeşle evde mışıl mışıl uyurken birden sıkıştırdı ikimizi de ağzımıza pis sarı bir sıvı sıktı. ne zaman yolculuğa çıkıcak olsak yapıyor bunu. debeleniyoruz, tırmalıyoruz, bu sefer üstümüze oturup içiriyor, kurtulamıyoruz. sonra gözler kapanıyor, yürüyemiyoruz, şabalak şabalak kaçıyoruz bundan. ama yakalıyo hep adi. yine yakaladı tıktı bizi kafese, sonra karanlık bir yere soktu. allahım saatler sürdü. mide bulantısından mahvolduk. ne yemek yedik ne su içtik. arada geldi su doktü kafamıza. çişimi bile yapmadım saatlerce. birkaç araç değiştirip sonunda garip bir yere geldik. böyle bahçeli mahçeli bir yer. neyseki geldiğimiz yeri sevdik de küsmedik buna. ama sonra bahçeden 2 kedi daha geldi bunu görünce. meğer o evin kedileriymiş! bu sahip "ulan ananızla kardeşiniz onlar" deyip duruyo ama ben tıslayıp pıslamaya devam ediyorum. bu kardeş dediği kocaman bişey. 10 kilo muymuş neymiş, üstüme otursa ezilirim de allahtan saf bir şey. tıslamayı bile beceremiyor, her yer tükürük oluyor. o neyse de bu anamız mıdır nedir çok fena bir şey. çok korkuyorum ondan. saldırıyor bizi görünce. sürekli garip sesler çıkarıyor. anamıza küfür ediyor, herhalde o da bilmiyo anamız olduğunu hihih. o küfür ettikçe ben gülüyorum. biz geldik diye çok sinirli, eve hiç gelmiyor. sahip ona balkonda mama su veriyor sonra o sahibe bi tane vurup gidiyor. çekrceğimiz var bundan.. bu eve girerse böyle paşalar gibi koltukların üstüne kurulmama izin vermez herhalde.. of be günlük, zaten sıcak! bahçede hoplayıp zıplamak da olmasa hiç çekilmez valla..

 

 

 

 

sevgili günlük, 13.09.2007

 

bu aralar pek bir yaramazım.. geçenlerde arka komşunun bahçesinde böyle garip bir şey gördüm çiçek mi ağaç mı ne, bir koklayayım dedim. sonra acayip bir acı hissettim bütün yüzümde. kaşına kaşına eve geldim, sahip panik oldu.. öyle garip haraketler yapıyormuşum ki zehirli bir böcek yedim, ölüyorum sandı. yüzüme yakından bakınca ne halt ettiğimi anladı da ben de aydınlanmış oldum. meğer kokladığım şey bir kaktüsmüş ve bütün yüzüm diken olmuş. kızcağız oturdu onları tek tek cımbızla ayıkladı. inanmazsın, burun deliklerimin ve gözkapaklarımın içinden bile çıkardı.. bende ki de ne beceriymiş di mi?

bir de bu aralar en büyük eğlencem gece eve girmemek. sahip bizi toparlarken bahçeden ben kaçıyorum mırrk mırrrk deyip. sonra o diğer 2 kardeşi alıp yatıyo. sabaha karşı onun uyuduğu odanın camının altında avaz avaz bağırıyorum. uyanıp gelip alıyor beni. yüzündeki ifadeyi görmen lazım ama kapıyı açarken! bir de eğer gece beni eve tıkabilirse sabaha karşı camdan atlıyorum bahçeye, sonra başlıyorum yine bağırmaya.. hihihi çok kızıyor bana, geçen gün "ayakların kırılsın da atlayama" dedi.. neyse sabah uyanır uyanmaz gidip ona öpücük neyim veriyorum da geçiyor kızgınlığı.. bu sahip adam olmaz..

 

 

 

 

ah be günlük.. 27.09.2007

 

çok dertliyim.. benim ne güzel kardeşim vardı, uyurken üstüne gider yatardım, birlikte oyunlar oynardık, yalardım onu, yemeğini çalardım, hep koyun koyuna yatardık, başka odaya gitse bana seslenirdi ben de koşa koşa giderdim.. 2 yıldır hiç ayrı kalmamıştık.. kardeş beni bıraktı gitti, bir hafta oldu yok.. çok özlüyorum onu be günlük, gelir mi geri belki?

 

 

 

 

günlükcüğüm, 20.10.2007

 

 

benim kardeş gelmedi.. bekledim bekledim gelmedi.. sahip de çok ağladı, çok bekledi, heryerde aradı, herkese sordu ama bulamadı. sonra beni alıp o uzak yerdeki bahçesiz eve geri getirdi. ben çok mutsuz oldum. hem kardeş yok hem bahçe yok.. depresyona girdim, kendimi yoldum. ensemde kocaman yara açtım kaşıya kaşıya. bütün gün uyuyorum, yemek yemiyorum.. sahip de üzülüyor ama n'apıyım, kardeşi çok özledim..


 

 

Editör Bilgileri

bijou


Editöre Ulaşın

En Son Güncellenenler

ikinci-jeanpaul
freebsd
apiterapi
azdavay-bakirci
aramamotorlari
uyku
kazimkoyuncu

Uzerine.com Copyright © 2005 Uzerine.com
uzerine.com Ana Sayfa | Gizlilik Sözleşmesi | Üye Girişi